دوشنبه 31 شهریور 1399
EN

اخبار

رئیس سازمان حج و زیارت:با تبریک ورود آزادگان بر پاسداشت این گنجینه های ارزشمند تاکید کرد

  • 26 مرداد 1398
  • 16:22
  • 0 دیدگاه
  • 1229 بازدید
  • Article Rating
رئیس سازمان حج و زیارت:با تبریک ورود آزادگان بر پاسداشت این گنجینه های ارزشمند تاکید کرد

رئیس سازمان حج و زیارت در پیامی سالروز ورود آزادگان را به خاک مقدس میهن اسلامی مان تبریک گفت و برپاسداشت آزادگان این گنجینه های ارزشمند دوران دفاع مقدس این ملت، سرزمین و نظام و دلاوری ها و بزرگ مردی هایشان تاکید کرد.

علی رضا رشیدیان روز شنبه همزمان با 26 مردادماه سالروز ورود این غیور مردان و جان برکفان آزاده افزود : باید پیام مجاهدت و مقاومت این رسولان فرهنگی انقلاب و ارزش های اسلامی – ایرانی ما به زبان امروزی و متناسب با جامعه کنونی نشر شود.

 متن کامل این پیام به شرح ذیل می باشد:

26 مرداد 69 گاه پایان انتظار چندین و چند ساله است ، انتظاری سخت با سرانجامی شیرین ، عمری که بسیاری از مادران و پدران و زنان و مردان این سرزمین در آن موی سپید کردند و چشم ها به اشک ها و دلها به اندوه فراغ خون شد اما اینک به عطر و بوی پیراهن یوسف دوباره نور و امید یافته است.

اینک این انتظار به سر آمده و تا لحظه دیدارزمانی کوتاه بیش نمانده اما عقربه ها به کندی می گذرند و این لحظات و ساعت ها گویی سالها و ماههایی تمام ناشدنی است.

همه خاک این سرزمین یکپارچه چشم شده و به راه مانده تا لحظه وصل برسد لحظه دیدار پرنده های مهاجر، این سبکبالان آزاده ،دلاور مردانی که ماهها و سالها را دردخمه های شکنجه گران بعثی و غل و زنجیر زندان هایشان در اسارت گذراندند اما لحظه ای از آرمان های خود، شهدا و  این ملت سربلند عبور نکردند و عاشقانی که اینک با اقامتی استوار بر خاک وطن بوسه می زنند و با عزت و افتخار در آغوش مام میهن جای می گیرند.

نمادهای استقامتی که اگر چه جسم شان در بند اسارت و شکنجه ها بود اما دلها شان به نام مام وطن ، قائد بی همتایشان پیر جماران امام خمینی(ره) و عشق میهن و ملت می تپید و یاد یاران شهیدشان که درراه اعتلای ایران اسلامی و حفاظت از ذره ذره خاک مام میهن و ارزش های دینی و اسلامی جان فدا کردند آنان را برای حفظ قدرت و صلابت استوارتر می داشت و درآنان روح و جانی دوباره می دمید .

آری مردان آزاده ایران اسلامی 29 سال قبل در چنین روزی بر خاک میهن بوسه زدند ، مردانی که بارها و بارها تا معراج رفته بودند و اینک اگر چه با جسم و بدنی نحیف و رنجور اما با صلابت ،استوار ، با افتخار بر خاک وطن قدم می نهادند.

آزادگان این گنجینه های ارزشمند دوران دفاع مقدس و این ملت و سرزمین و نظام و دلاوری ها و بزرگ مردی هایشان را باید پاس داشت وارزش ها و آرمان هایی که آنان برای حفظ آن از همه داشته هایشان با قامتی استوار و راسخ عبور کرده و ایستادند را در میان جامعه ترویج نمود.

آن هم به زبان امروزی و متناسب با جامعه کنونی تا این مجاهدت و مقاومت بی مثال رسولان فرهنگی انقلاب و نظام ما ،راهی روشن در مسیر هدایت نسل آینده و افتخار و عزت مردان و زنان این مرز بوم و همه بیداردلان و آزادگان جهان شود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.