چهارشنبه 02 مهر 1399
EN

اخبار

حرکت عظیم و مردمی نهم دیماه حجت را بر همه ما تمام کرد.

  • 10 دی 1398
  • 11:14
  • 1 دیدگاه
  • 130 بازدید
  • Article Rating
 حرکت عظیم و مردمی نهم دیماه حجت را بر همه ما تمام کرد.

 مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی‌ماه، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بیانیه ای مشترک صادر و در آن وحدت و انسجام ملی در پرتو روشنگری و رهنمودهای هوشمندانه ولایت فقیه را رمز عبور از آن گردنه تاریخی و پیچ خطرناک توصیف کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ متن بیانیه مشترک بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بمناسبت 9 دی به این شرح است:

بسمه تعالی

یک دهه پیش رخدادی بزرگ و تاریخ‌ ساز تحت عنوان «حماسه 9 دی» توجه جهانیان را به خود جلب کرد و آنها را در تفکری عمیق فرو برد؛ رخدادی که صفحه ای از تقویم ملی کشورمان را نیز با نام «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» به خود اختصاص داده است.

در فضای پساانتخابات سال 1388، بستر برای فتنه انگیزی در داخل و مداخلات خارجی فراهم شد تا دشمنان با بهره گیری از تکنیک های مختلف از جنگ نرم و جوسازی رسانه ای گرفته تا حضور در اغتشاشات، اهداف شوم خود را دنبال کنند؛ غافل از اینکه «دست خدا بالاى دست آنها است» (یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِم).

روز 9 دی و حضور میلیون ها نفر از هموطنان با هدف پاسخگویی به توطئه برنامه ریزی شده دشمنان و گمراهی عده ای فریب خورده اما آزمونی بزرگ و در عین حال آموزنده بود؛ آزمونی که از بصیرت، هوشمندی، ولایت مداری و دشمن شناسی ملت ایران حکایت کرد. مردم با تکیه بر رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب و تعالیم اسلام، توطئه ای را خنثی کردند که می توانست در هر کشور دیگری به بحران جدی منجر شود. بنابراین وحدت و انسجام ملی در پرتو روشنگری و رهنمودهای هوشمندانه ولایت فقیه، رمز عبور از آن گردنه تاریخی و پیچ خطرناک بود.

امسال نیز در حالی سالروز حماسه شکوهمند نهم دی ماه فرا می رسد که در آستانه آن، دشمنان با بهره گیری از ابزارهای مختلف و بهانه کردن سهمیه بندی بنزین، بار دیگر شانس خود را برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران آزمودند؛ تیری که بار دیگر به سد مستحکم امت اسلامی خورد و کمانه آن خانه عنکبوتی دشمنان را در هم نوردید و نشان داد «جمهوریت» و «اسلامیت» به عنوان دو رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی همواره همپیوند و یکسو عمل می کنند.

افزون بر آن، به دنبال اغتشاشات آبان ماه بار دیگر ملت راه خود را از فتنه گران و ستیزه جویان جدا کرد و مردم با حضور در شهرهای مختلف کشور از اهداف و رفتار خرابکارانه آشوبگران و اغتشاشگران اعلام برائت کردند؛ رخدادی که نشان داد تنگناهای اقتصادی تحمیلی آمریکا، تبلیغات هدفمند رسانه ای محور عبری- غربی و عربی مانع از حضور مردم در بزنگاه های تاریخی نخواهد شد. این پیامی آشکار برای دشمنان است تا به اقتدار و استحکام نظام جمهوری اسلامی به عنوان جزیره ای باثبات در منطقه ناامن و بی ثبات خاورمیانه پی برند.

کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، نصب العین قرار دادن رهنمودهای خردمندانه مقام معظم رهبری را در برهه های دشوار توصیه کرده و عموم را به تداوم همدلی و انسجام دعوت می نمایند؛ عناصری که بی تردید نقش تعیین کننده ای در خنثی سازی توطئه های مداوم و مکرر دشمنان دارد.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

prjqcsdb
prjqcsdb یکشنبه, 06 بهمن,1398 13:39
1