نقشه سایت   |   درباره ما   |   تماس با ما  

اخبار و اطلاعیه ها
۳۹ هزار زایر ایرانی وارد سرزمین وحی شدند / ۲۱ هزار زایر از مدینه خارج شدند 1397/5/13

رییس سازمان حج و زیارت از حضور حدود ۳۹  هزار  زایر ایرانی در سرزمین وحی خبرداد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسای حج و زیارت ؛ حمید محمدی  درباره آخرین آمار ورود زائران ایرانی به سرزمین وحی اظهار کرد: تا پایان وقت امروز جمعه  دوازدهم مرداد ماه بیش از ۳۹ هزار نفر از زایران ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند.
وی با بیان اینکه پرواز زایران ایرانی از روز 27 تیرماه و به مقصد فروگاه مدینه منوره آغاز شده بود، گفت: پرواز زایران ایرانی از چهار روز گذشته هم در مدینه منوره و هم در فرودگاه شهر جده انجام می گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا آخر وقت روز جمعه دوازدهم مرداد ماه  بیش از  ۲۹ هزار نفر وارد مدینه منوره شده اند که از این تعداد نیز نزدیک به ۲۱  هزار نفر در قالب ۱۵۰ کاروان بعد از احرام بستن در مسجد شجره به سمت مکه مکرمه عزیمت کرده اند.
رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پروازهای جده نیز از چهار روز گذشته آغاز شده و تاپایان وقت امروز جمعه جمعا حدود ۱۰ هزار  نفر از زایران به این فرودگاه وارد می شوند.زایرانی که وارد این فرودگاه می شوند بعد از احرام بستن در جحفه وارد شهر مکه مکرمه می شوند.
محمدی افزود: به غیر از آمار ورود تعداد زایران، در حدود 2 هزار و ۴۵۰ نفر از عوامل اجرایی نیز برای خدمت رسانی به حجاج عزیز از روزهای قبل از آغاز فرآیند حج مشغول به فعالیت شده اند.
وی افزود: تمامی برنامه ریزی ها برای زایران عزیز به خوبی پیش می رود و امیدواریم که آنها نیز به نکات و توصیه های مرتبط با این سفر توجه داشته باشند.
رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پروازهای مدینه قبل که به مقصد فرودگاه مدینه انجام می گیرد تا روز ۱۹ مرداد ادامه می یابد و از آن به بعد همه پروازهای ورودی به مقصد فرودگاه جده است؛ پروازهای برگشت زایران نیز از چهارم شهریور ماه آغاز خواهد شد و تا ۲۴ شهریور ماه ادامه می یابد.
گفتنی است که امسال حدود 86هزار نفر از زایران کشورمان در موسم حج تمتع 97 شرکت می کنند.
نخستین پرواز ورود زایران ایرانی از روز 27 تیر ماه آغاز شده است وهر یک از زایران حدود 30 تا 40 روز در سرزمین وحی حضور خواهند داشت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حج و زیارت استان تهران می باشد