نقشه سایت   |   درباره ما   |   تماس با ما  

اخبار و اطلاعیه ها
همایش آموزشی - توجیهی زائران حج تمتع 97 برگزار شد 1397/4/13

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان تهران، سید عباس حسینی مدیر حج و زیارت استان تهران جمعه هشتم تیرماه 1397 در همایش آموزشی توجیهی زائرین حج تمتع این استان گفت:شکر گزارخداوند بلند مرتبه هستیم که یک سال دیگر نیز می‌توانیم خدمتگزار زائران بیت الله الحرام باشیم.

وی افزود: زائرین محترم قبل از اعزام حج ابتدا تصور می‌کنند که فقط با همشهری‌های خود به حج می‌روند اما کنگره حج اجتماعی عظیمی از مسلمانان جهان از هر قوم، نژاد و ملیت است که لازم است زائران عزیز برای داشتن سفری توام با آرامش و معنویت، آداب هم زیستی و زندگی جمعی را رعایت کرده و مورد تاکید قرار دهند.

 

حسینی ادامه داد: زائران عزیز در موسم حج از هنگامی که وارد فرودگاه مدینه یا جده می شوند، مسلمانان زیادی را رویت می‌کنند و با جامعه بزرگی از مسلمانان رو به رو خواهند شد.

 

وی در مورد تعداد زائرین استان تهران گفت: امسال در حج خدمتگزار 10 هزار زائر استان تهران هستیم.

 

مدیر حج و زیارت در خصوص خدماتی که به زائران در حج در کشور میزبان ارائه می گردد، توضیح داد: در حوزه خدمات حمل و نقل زائران در کشور عربستان قرارداد‌هایی منعقد شده تا بهترین امکانات در اختیار زائرین ایرانی قرار بگیرد. در حج امسال زائران ایرانی در 81 هتل و همچنین 21 هتل در مدینه اسکان داده می شوند. همچنین زائران حدود 5 شب و 6 روز در مدینه منوره اقامت خواهند داشت.

 

وی درباره خدماتی که به حجاج در ایام تشریق ارائه می گردد، اظهار داشت: امسال چادرهای با کیفیت که مجهز به کولر گازی است برای اقامت زائران در سرزمین عرفات در نظر گرفته شده  که سال‌های گذشته همانند آن‌ها را نداشته ایم همچنین در حوزه تغذیه با استفاده از کارشناسان مجرب برنامه غذایی مناسبی برای حجاج در نظر گرفته شده است.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حج و زیارت استان تهران می باشد