نقشه سایت   |   درباره ما   |   تماس با ما  

اخبار و اطلاعیه ها
همايش زائران عتبات استان تهران ويژه سفرهاي نوروزي برگزار شد 1395/12/24

همايش متمركزتوجيهي - آموزشي زائران عتبات عاليات استان تهران ويژه دوره هاي نوروزي درسالن همايش هاي سازمان حج و زيارت برگزارشد.

 ، دراين همايش كه روز جمعه با حضور حجت الاسلام والمسلمين اصغر محمدي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و آقاي فرشيد سرپرست اداره حج و زيارت استان تهران و صدها تن از زائران تهراني اعزامي به عتبات در دوره هاي نوروزي برگزار شد حجت الاسلام و المسليمن بهاري كارشناس مذهبي درباره زيارت واجب و مستحب و احكام آن سخن گفت.


اين كارشناس مذهبي با بيان روايات از ائمه معصومين عليهم السلام از زيارت بارگاه مطهر حضرت سيدالشهداء بعنوان افضل زيارت مستحبي ياد و تاكيد كرد پروردگار براي اين زيارت اجر و ثواب بسياري قائل است.

وي تصريح گرد: به غير از حج كه تنها زيارتي است كه در صورت حصول شرايط يك بار بر هر مسلمان واجب مي شود بقيه زيارات مستحب است .

حجت الاسلام بهاري سپس به تفصيل آثار و بركات زيارت امام حسين (ع) را بيان كرد و مقدمات قبل و حين سفر را يادآور شد.

وي از زائران عتبات عاليات خواست كه در طول اين سفر معنوي ضمن رفتار نيك با همسفران خود ، صبور بوده و به افرد ضعيف و ناتوان كاروان كمك كنند و صدقه بدهند.

اين كارشناس مذهبي همچنين با اشاره به اماكن متبركه درعراق و آداب زيارت، برنامه هاي بعثه مقام معظم رهبري براي زائران در سفربه اعتاب مقدسه در عراق را برشمرد و به زائران توصيه كرد كه با همراهي مدير و مداح كاروان دراين برنامه ها حضورداشته و از فضايي معنوي در كنار بارگاه ائمه اطهار درعراق هرچه بيشتر بهره ببرند.

درادامه اين همايش ، محمدرضا بيات ازمسئولان سازمان حج و زيارت توصيه هاي امنيتي سفربه عتبات عاليات را به زائران گوشزد و تاكيد كرد زائران از همراه بردن وسايل اضافه، جواهرآلات ، مدارك شناسايي غير ضروري و كارت هاي بانكي و ... خودداري كنند و مسئوليت لوازم ، ساك و چمدان افراد ناشناس را بعهده نگيرند.

درپايان اين همايش حجت الاسلام و المسلمين محمدي مسئول بعثه مقام معظم رهبري در منطقه تهران نيز با اشاره به اينكه آشنايي با برنامه ريزي هاي صورت گرفته توسط بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج وزيارت براي زائران و بيان نكات ضروري از جمله اهداف برگزاري اين همايش است درباره ثواب زيارت بارگاه امام حسين (ع) سخنراني كرد.

وي زائران را به زيارت با معرفت همراه با شناخت كافي توصيه و تاكيد كرد: زندگي امام حسين(ع) سراسر نور و در آن نكات تربيتي ، اخلاقي ،آموزشي ، مذهبي و... نهان است كه بايد مورد توجه قرار دهيم.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حج و زیارت استان تهران می باشد